Apie bambuką

Bambukas stebuklinga žolė !

Kas yra bambukas, medis ar žolė?


Šimtmečius bambukas buvo naudojamas daugelyje pasaulio šalių. Įvairių kultūrų, kasdieniniame gyvenime. Bambukas yra draugiškas aplinkai ir tvarus išteklius, gaunamas iš tvarių ir greitai augančių miškų. Šis nuostabus žalias augalas auga visoje Pietryčių Azijoje.

Botaniniu požiūriu bambukas priklauso žolėms, todėl nėra medis. Bambukas yra bendrinis botaninės rūšies grupės pavadinimas. Šiuo metu vertinama, kad egzistuoja apie 1600 skirtingų bambuko rūšių.

Bambukas yra „begalinis“ šaltinis. Jis auga greičiau nei bet kuris kitas augalas. Kiekvienais metais nuimami 4-5 metų stiebai, suteikiantys galimybę jaunesniam bambukui augti iki subrendimo. Augimo metu bambukas sugeria daugiau CO2, nei išskiria gamybos metu.

Mūsų gaminiams naudojama bambuko rūšis „Phylostachus pubescens“ augimo fazėje per dieną užauga iki 30 cm.

Tropinėse vietovėse bambuko stiebai užauga iki 10-12 metrų aukščio ir 10-15 cm skersmens.

Gamyba

Bambuko stiebų derlius Azijoje nuimamas ištisus metus, išskyrus pavasarį, kai išlenda jauni ūgliai. Kadangi ne visi stiebai vienu metu pasiekia reikiamą brandą, visas miškas niekada nekertamas.

Nuėmus derlių, stiebai dalijami išilgai. Pašalinama vidinė ir išorinė žievė, kad paviršius būtų skaidrus ir optimalus klijavimui. Tada pirmiausia verdami stiebai, kad sunaikinti vabzdžius.

Siekiant padidinti ilgaamžiškumą, atliekamas terminis apdorojimas naudojant garo viršslėgį ir šilumos tiekimą.

Nenaudojami jokie chemikalai, o natūraliai esantis cukrus didžia dalimi karamelizuojasi ir suyra. Be to, terminis apdorojimas sukuria šiltą atspalvį, kuris sukuria šiltą ir jausmingą medienos atspalvį.

parallax background

Kodėl bambukas ir kodėl aMbooo bambukas?

Bambukas, kaip statybinė medžiaga, populiarėja, nes turi daug teigiamų savybių. aMbooo yra rafinuotas gaminys, kuris atsiriboja nuo įprastų bambuko gaminių – ypač dėl selektyvaus žaliavų pasirinkimo, didesnio slėgio, mažesnio lipnių produktų naudojimo ir rafinuotos apdailos.

„Bambukas gali išgelbėti pasaulį“

Rinkdamiesi bambuką taip pat prisidedate prie klimatui palankaus pasaulio, nes bambukas sugeria daugiau CO2 nei medžiai ir išskiria daugiau deguonies.